Woda kokosowa

Woda kokosowa

Palma kokosowa – drzewo życia

Palma kokosowa w rejonie Pacyfiku jest „DRZEWEM ŻYCIA” i „DRZEWEM TYSIĄCA ZASTOSOWAŃ”. Zaspokajają wiele podstawowych potrzeb człowieka, dając żywność, lekarstwa, schronienie i energię cieplną. Na wyspach Pacyfiku o kokosie mówi się „LEKASTWO NA WSZELKIE CHOROBY”. Orzechy kokosowe i pozyskiwane z nich: woda, kopra i olej są powszechnie stosowanymi środkami wspomagającymi leczenie wielu dolegliwości: astmy, chorób związanych z degradacją mózgu, problemów immunologicznych oraz problemów dermatologicznych. Poczynając od łysieniu a na zapaleniu skóry kończąc. W tamtejszej tradycyjnej medycynie kokos zastępuje całą aptekę, zapobiegając i lecząc wiele schorzeń. Orzech kokosowy to jeden z najcenniejszych darów natury. Im młodszy jest owoc, tym silniejsze jego właściwości.

Woda kokosowa – eliksir życia i urody

Woda kokosowa – to delikatny, orzeźwiający płyn, pochodzący z wnętrza młodego, zielonego kokosa. Dojrzewając i wytwarzając sok kokosowy (wodę kokosową), palma pobiera wodę z gleby. Woda ta zanim dotrze do środka orzecha, przemierza długą drogę, poprzez cały pień, aż do owocu. Podczas tej wędrówki jest wzbogacana solami, witaminami, minerałami i wielokrotnie filtrowana. Do wnętrza kokosa nie docierają żadne zanieczyszczenia. Woda kokosowa jest płynem sterylnym, aż do momentu otwarcia orzecha. Kilka lat temu Food and Agriculture Organization określiło wodę kokosową jako „naturalny napój izotoniczny, który posiada ten sam poziom elektrolitów co nasza krew”. Łatwo miesza się z krwią i jest szybko przyswajana przez organizm człowieka, co czyni ją najlepszym izotonikiem.

Obszary oddziaływania wody kokosowej na organizm człowieka.

Zdrowie i odporność – kwas laurynowy oraz witaminy i mikroelementy – Woda kokosowa naturalnie posiada unikalną substancję o działaniu antywirusowym, grzybobójczym i bakteriobójczym. Kwas laurynowy w podobnym stężeniu jak w kokosie, naturalnie występuje w mleku matki. Kwas ten w organizmie jest przekształcony w monolauryn, który posiada silne właściwości wiruso i bakteriobójcze. Wydatnie wspomaga system immunologiczny, oszczędzając naturalną florę bakteryjną. Kwas laurynowy działa niszcząco na drobnoustroje z otoczką lipidową: wirus HIV, wirus opryszczki, przeziębienia, a także bakteria Helicobacter pylori. Bakteria ta przyczynia się do powstawania wrzodów i nowotworów układu pokarmowego. Oprócz tego zawiera niezbędne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu mikroelementy: potas, magnez, wapń, fosfor i żelazo oraz witaminy: C, B1, B2, B3, B5 i B6.

Odmładzanie i uroda – kinetyna, naturalny hormon wzrostu – Zdarza się że młode, zielone orzechy kokosowe odbywają długie, morskie wędrówki. Dryfują przez setki kilometrów, by po kilku miesiącach dotrzeć na ląd i zacząć kiełkować. Sekretem ich przetrwania jest kinetyka, która utrzymuje skórę kokosa zieloną i dżywioną. Kinetyka jest naturalnym hormonem wzrostu, odpowiadającym za podziały komórkowe i utrzymującym kokos „przy życiu”. Kinetyna występuje również w ludzkim DNA. Wykorzystywana jest w kosmetyce opóźniając proces powstania zmarszczek. Ma silne działanie przeciwstarzeniowe i regenerujące. Kinetyna jest naturalnym antyoksydantem i wpływa pozytywnie na cały organizm. Wspomaga dzielenie komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny, ważnych dla jędrności i gładkości skóry.

Zrównoważone nawodnienie – naturalny izotonik – Woda kokosowa posiada poziom elektrolitów analogiczny jak osocze ludzkie krwi. Dzięki czemu jest najlepiej wchłaniana do płynów ustrojowych wewnątrz i zewnątrzkomórkowych. Woda kokosowa jest najlepszą metodą na efektywne i naturalne nawodnienie organizmu. Ułatwia filtrowanie krwi, usuwa toksyny i produkty przemiany materii. Unikatowy zasadowy odczyn poprawia wchłanianie witamin, aminokwasów i mikroelementów dostarczanych z pożywieniem.

Dodaj komentarz